Na splav Váhu používame tieto člny. Dvoj až trojmiestne kánoe Yukon, sedemmiestne raftové člny HOBIT a pre fajnšmekrov plastové kánoe typ Vydra. Ku každej lodi dostanete samozrejme pádla, plávacie vesty, lodné sudy a iné potrebné veci.

Nižšie nájdete odkaz na podrobnejší popis každej lode. Najžiadanejšie sú nafukovacie kánoe Yukon a raft HOBIT 400. Yukon je také veselé, ale bezpečné kánoe pre dvoch, prípadne troch menších rekreantov. Alebo pre rodičov s jedným deckom. Stále je to bezpečná a veľmi stabilná nafukovačka, avšak s jazdnými vlastnosťami kánoe. Raft HOBIT 400 je klasický symetrický raft, kde vojdu až siedmi rekreanti. Rekreanti, ktorí nie sú leniví sa najesť a sú priestorovo výraznejší, musia toto pri výbere lode zohľadniť. Nakoniec máme pre vás plastové kánoe Vydra. Pre jazdu v tejto lodi treba mať športového ducha. Má najlepšie jazdné vlastnosti preto Vydru uprednostňujú rekreanti, ktorí vedia, do čoho idú.

Pri putovných splavoch počítajte s jedným 50l barelom na osobu. Ak zvolíte kánoe Yukon alebo Vydru, tak dve osoby a dva barely sa do každej lode v pohode vojdu. Takže pri puťáku na kanoe platí jedna loď = 2 osoby. Všeobecne sú Yukony a Vydry na puťák najpraktickejšie. Na raftoch pri puťákoch treba tiež počítať s miestom na batožinu. 

ZHRNUTIE
Na jednodenné splavy do Vydry idú 2 osoby, do Yukonu 2 – 3 alebo 2 + 1 decko (podľa toho ako komu chutí papať). Hobit 400 je pôvodne určený pre 7 osôb (sa tam v pohode vojdu) ale optimálne je 6 osôb.

Na putovné splavy s batožinou je rozumné do Vydry a Yukonu posadiť len po 2 osoby. Do Hobitu 400 5 osôb.


Plávacie vesty – pádla – sudy
Ku každej lodi dostanete pádla a podľa potreby dostatok sudov na suché veci. Plávacie vesty sú najmä u detí samozrejmosťou. Používame certifikované plávacie vesty od českého výrobcu HIKO, model K-TOUR a pre najmenších rekreantov detské vesty BABY.

Boat4u team