Ku každej lodi požičiavame adekvátne množstvo príslušenstva. Toto príslušenstvo je už zahrnuté v cene požičovného za loď. O potrebnom množstve sa vopred dohodneme.

Príslušenstvo:

  • kanoistické pádla
  • plávacie vesty
  • lodné barely 50 l
  • pumpy na fúkanie nafukovacích člnov

Pádlo kanoistické


Pádlo kanoistické sa skladá z duralovej trubky potiahnutej plastom pre zvýšenie komfortu, samotného listu z pevného plastu a anatomickej hrušky. Dĺžka cca 155 cm. Všetky naše pádla sú dostatočne označené a v prípade núdze na nich nájdete naše kontakty.

Plávacie vesty


Používať plávacie vesty sa stalo dnes už samozrejmosťou. Požičovňa lodí Boat4u má k dispozícii model K-TOUR od svetového výrobcu Hiko, ktorý sa po dlhoročnej praxi najviac osvedčil – najmä v rozmerovej flexibilite a užívateľskom komforte. Vesta je vyrobená z rýchloschnúcich materiálov. Konštrukčne je určená na vodnú turistiku a pre cieľovú skupinu „rekreačný vodák“. Pre deti poskytujeme detské záchranné vesty BABY Hiko.

Pumpa


Dvojčinná ručná pumpa slúži na fúkanie nafukovacích lodí. Sú vyrobené z plastu. Pri ich používaní prosíme o šetrné zaobchádzanie. Častokrát dochádza k ich násilnému poškodeniu, ktoré sa už nedá opraviť. Nadobudajúca hodnota pumpy je nízka, avšak na brehu rieky so sfúknutou loďou má cenu zlata. Preto pri fúkaní postupujte opatrne. Postavte si pumpu na rovnú plochu, na šľapky sa postavte oboma nohami a pumpujte obidvomi rukami. Piestom nepohybujte príliš rýchlo a nenarážajte v dorazoch. Taktiež sa snažte pohybovať v smere osi piestu. Pri plánovaní splavu vám i pri väčšom počte posádok postačí len niekoľko púmp. Nie je nutné mať pumpu v každej lodi. Na samotnom splave by mala byť minimálne jedna, a to v poslednej lodi. Pumpa je opatrená redukciou na ventily lodí.

Lodné sudy


Lodné sudy slúžia na prechovávanie vecí v suchom stave počas plavby. Sú dôležitým doplnkom pri organizácii splavu. Vyberte si sud podľa náročnosti a dĺžky vami plánovaného splavu.

Boat4u team