Samovylievacie kanoe Yukon pre dve osoby je určené k plavbe na divokej vode, ale poskytuje dostatok priestoru i na niekoľkodňové putovné splavy riek. Samovylievanie zabezpečuje rukáv v zadnej časti lode. Na pokojnej vode je možné rukáv uzavrieť a získať tak zatvorenú suchú loď. Pri plavbe na divokej vode oceníte fixáciu kolien popruhmi pri kanoistickom zákľaku. Kanoe Yukon sa na divokej vode správa stabilne, zatiaľ čo na pokojnej vode je prekvapivo rýchle. Vyrobené je z vysoko odolného materiálu, zosilneného na dne.

Nafukovacie kánoe Yukon (ROBFin)

Výhody:

 • veľká, stabilná a ťažko prevrátiteľná
 • samovylievacia
 • vhodná aj na divokú vodu
 • dostatok priestoru pre batožinu

Technické údaje:

 • Dĺžka [cm]: 410
 • Šírka [cm]: 100
 • Hmotnosť [kg]: 24
 • Nosnosť [kg]: 300
 • Prevádzkový tlak[bar]: 0,3/0,25
 • Počet osôb: 2
 • Materiál: Valmex®/Mirasol 1000 g/m2

Fúkanie

Yukon sa skladá z troch dielov. Pred fúkaním rozložte čln na zem a prípadne namontujte sedačky, ak tomu tak nie je. Sedačky sa montujú drsným povrchom hore a upevnia sa jednoduchým uzlom. Ako prvá sa fúka podlaha. Na podlahe nájdete dva ventily. Jeden tlakovací a jeden pretlakový. Čln tlakujeme cez čistý zatvorený ventil, až pokiaľ si neodfúkne tlakový ventil. Vtedy je podlaha dostatočne natlakovaná. Bočné valce nedisponujú pretlakovým ventilom, preto je na vašom zdravom úsudku, kedy je vzduchu vo valci dostatok. Zásadne loď neprehusťujeme.

Dobrá rada

Čln tlakujte vždy v chládku. Ak ho natlakujete na slnku, hneď ako ho položíte na vodu sa vzduch vo valcoch ochladí a čln vám zmäkne jak blato. Po natlakovaní zavrite krytky ventilov. Zabránite tak znečisteniu tesniacej plochy ventilu a možným problémom v budúcnosti.

Sfúknutie a zbalenie

Čln po vylodení na breh vyprázdnite, zbavte hrubých nečistôt a prevráťte hore dnom. Počkajte, kým dostatočne vytečie voda a kým trocha obschne. Hrubé nečistoty ako kamene a drevo odstráňte. Pri transporte v zbalenom stave by mohli čln poškodiť. S drobnými nečistotami si nerobte starosti, spravíme to za vás. Potom nastavte všetky ventily do polohy otvorenej zatlačením a pootočením na oranžový tŕň ventilu. Začnite čln skladať smerom k ventilom aby ste postupne vytláčali vzduch.

Ventily

Nafukovacie člny Rob Fin sú vybavené najlepšími ventilmi na trhu, ventilmi typu HR (Halkey-Roberts). Sú veľmi odolné a ľahko ovládateľné, dokonca i skrehnutými prstami v rukaviciach. Prostým zatlačením a pootočením ventil otvoríte a naopak zatvoríte. Nezabudnite vždy ventil uzavrieť krytkou, predídete tak nechcenému otvoreniu ventila a ochránite ho pred nečistotami.

Upozornenie!

Vplyvom slnečného žiarenia dochádza vo valcoch k niekoľkonásobnému zvýšeniu tlaku a hrozí neopraviteľná deštrukcia lode. V lete už po veľmi krátkom čase. Počas prestávky na brehu neodkladajte nafukovaciu loď na slnko. Nájdite si dostatočne tienené miesto alebo sfúknite minimálne polovicu tlaku z valcov. Podlahe prehustenie nehrozí vďaka pretlakovému ventilu.

Boat4u team